Nehledejte půjčku, ale hledejte práci

Období, kdy je člověk bez práce je nepříjemné. O to nepříjemnější je, že je potřeba platí běžné provozní výdaje za bydlení, stravu, služby a další náklady, které pravidelně měsíčně platíme. Rychlým dílčím řešením je půjčka pro nezaměstnané, ale ta situaci dlouhodobě nevyřeší. Měla by sloužit jen v případech, než získáte práci.

Lepší horší práce, než žádná

Najít adekvátní práci není lehká věc a mnohdy nezbude než zatnout zuby a přijmout krátkodobě práci, která je finančně hodnocena hůře a neodpovídá kvalifikaci. Každopádně je to lepší varianta, než řešit situaci půjčkou, která může situaci zkomplikovat, pakliže nebudete dlouhodobě schopni adekvátní práci nalézt. Poradíme vám jak uspět při pracovním pohovoru.

Nehledejte primárně půjčku, ale zaměstnání

Nevkládejte nejvíce energie do hledání poskytovatele, který vám půjčí, ale intenzivně hledejte práci. Dobrá volba je také rekvalifikace, zvyšování kvalifikace a další sebevzdělávání, které vám při získání dobré práce pomůže. Půjčka ihned není řešením, v lepším případě problémy jen oddálí.

Základem je vyrovnaný rozpočet, ideálně plusový

Pouze dobrá práce vám zajistí udržet si rodinný finanční rozpočet vyrovnaný, nebo v ideálním případě tak, aby vám každý měsíc něco zbylo. Cílem je tedy vydělat o něco více než každý měsíc utratíte. Obecně platí, že by se alespoň 10 procent příjmu mělo odložit stranou. Tato rezerva vám také pomůže v případě, že o práci přijdete a zajistí potřebné prostředky na provoz, než si najdete práci novou.


Vloženo: 24. 1. 2016© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.