Jak uspět na pohovoru?

Příprava na pohovor

Natrefili jste na vysněnou práci a k Vaší radosti Vás pozvali na pohovor? Udělejte na zaměstnavatele solidní dojem a připravte se na všechny záludnosti, které Vás mohou během pohovoru potkat. Přinášíme Vám zajímavé tipy, jak uspět na pohovoru a stát se vítězem mezi ostatními uchazeči.

Tip č. 1 – Formální oblečení

Ať už se ucházíte o místo manažera nebo pokladní, vždy si dejte pečlivě záležet s výběrem oblečení. Muži zanechají dobrý dojem v obleku nebo tmavých denimových kalhotách a košili a ženy v kostýmku nebo elegantních kalhotách a halence. Naopak zcela nevhodné jsou seprané džíny a sportovní obuv.

Tip č. 2 – Znalosti o firmě

Pozor na to, ať Vás personalisté nepřekvapí otázkou, co víte o firmě a na jakou pozici se hlásíte. Projděte si co nejvíce informací na jejích stránkách, jaká je její historie, jaké produkty nabízí a co daná pozice obnáší. Nestyďte se zeptat na cokoli ohledně práce, a proč se nabízená pozice uvolnila.

Tip č. 3 – Včasný příchod

Není nic horšího, než když přijdete na pohovor pozdě. Rázem ztratíte na důvěryhodnosti a vytvoříte u personalistů dojem, že nemáte o pracovní pozici zájem. Dorazte do společnosti s předstihem a předvídejte situace, jako je výpadek spoje nebo dopravní zácpa. Počítejte také s tím, že budete chvíli hledat vchod do budovy a správnou kancelář.

Tip č. 4 – Slušné vystupování

Před vstupem do kanceláře si nezapomeňte vypnout mobilní telefon. Na začátku pohovoru se představte a dbejte na pevný stisk suchou rukou. Přijměte nabízené místo a až po vyzvání si sedněte. Udržujte oční kontakt a vyvarujte se nervózních gest. Občas přidejte úsměv a buďte pozitivní, ale ne příliš vtipní.

Tip č. 5 – Otázka peněz

Personalista se Vás může zeptat, jaký požadujete plat. Nenechte se zaskočit a předem si zjistěte, jaké je platové ohodnocení na podobných pozicích. Nebojte se odpovědět a zbytečně se nepodhodnocujte. Pokud tato otázka ze strany firmy nepadne, zeptejte se na výši platu ke konci pohovoru sami.

Vloženo: 11.2.2014© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.