Kde hledat zaměstnání?

Dobrá práce většinou nepříjde sama, je třeba intenzivně hledat. Možností je několik. Základem je registrace na úřadu práce, který Vám s hledáním pomůže. Nečekejte však zázraky a hledejte také sami. Využijte internetových pracovních servrů, které nabízí každý den nová pracovní místa a díky sofistikovanému vyhledávání Vám velmi efektivně pomohou nalézt práci adekvátně Vaší kvalifikaci a požadavků.

Úřady práce

Nabídky práce v místě Vašeho bydliště nejlépe nabídne příslušný úřad práce. Největší regionální zaměstnavatelé jsou s ÚP v kontaktu a poskytují součinost při zaměstnávání občanů. Úřad práce také sleduje databáze a podává informace o pracovních místech. Nejen že tyto informace sedule, ale také aktivně vyhledává nové pracovní příležitosti. Pro ty, kteří se rozhodnou pro samostatné podnikání, je podporou při zřízení pracovního místa.

Internetové portály s nabídkou práce a volných míst

Výbornou možností jak efektivně hledat cílenou práci je využít některého ze specializovaných online pracovních servrů. Ty shromažďují informace o volných pracovních místech a nabízejí přehledné vyhledávání podle zadaných kritérií. Jednoduše si lze zobrazit nabídky adekvátně k Vašemu regionu, vzdělání a kvalifikaci. Nabídky práce a volných pracovních míst se denně aktualizují. Pokud jste nezaměstnaní, mělo by sledování těchto nabídek tvořit Vaši každodenní činnost. Podstatnou část dne pak využijte k aktivní účasti na konkurzech a výběrových řízeních.

Vybrané pracovní portály

Mezi hlavní pracovní portály v ČR patří www.prace.cz, www.profesia.cz, nebo www.monster.cz. Denně aktualizované nabídky práce naleznete také na www.nabidky-prace.cz. Celosvětově a také v ČR hledá práci Jooble.

Další možností pro ty, kteří hledají práci v Evropě je EURES, který provozuje MPSV.

Jak být úspěšní?

Aby jste maximalizovali šanci získat vybrané místo, doporučujemeněkolik tipů jak se připravit na pracovní pohovor.

Vloženo: 23.1.2015© 2022 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.