Půjčka bez doložení příjmu

Situace, kdy se ocitnete bez peněz může nastat velmi snadno. Pokud jste bez příjmu banka i řada nebankovních společností se k vám obrátí zády. Půjčka bez doložení příjmu vám pomůže překonat období, než si najdete novou práci a budete tak mít možnost zaplatit výdaje, které nepočkají. Půjčka bez doložení příjmu je krátkodobým řešením této nepříjemné situace. Vždy však s ohledem na to, zda budete schopni půjčku splatit.

Bankovní i nebankovní půjčky

Na trhu se pomalu začínají objevovat bankovní půjčky, které nevyžadují doložení příjmu. Například České spořitelně stačí doložit bankovní výpis z účtu. Produkt se nazývá "Půjčka bez papírů" a je možné jej sjednat pouze online.

Většina půjček poskytnutých bez registru a doložení příjmu jsou nebankovní půjčky. Tam je scoring mírnější a půjčky jsou dostupnější. Neznamená to však, že nebankovní společnosti půjčují každému, ze zákona jen těm, kteří jsou úvěruschopni, tj mohou půjčku splácet a nebude jim to činit potíže.

Půjčky pro měsíc ÄŤervenec:

500 až 20 000 Kč
Až na 30 dní
ZÍSKAT
10 až 250 tisíc Kč
Až na 72 měsíců
ZÍSKAT
REKLAMA

Půjčky bez prokazování

Na trhu nebankovních půjček můžeme nalézt poskytovatele, kteří nevyžadují doložení příjmu a nebudou tak striktně vyžadovat vaši bonitu, jako banky. Je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou, případně poplatkem za půjčku. Ale není to nutnou podmínkou. I velké nebankovní společnosti mají co nabídnout a to za obdobných podmínek jako banky.

Jendou z vyjímek je americká hypotéka, která se řadí k nejvýhodnějším úvěrům vůbec. Má velmi nízkou úrokovou sazbu. Bohužel je dostupná pouze žadatelům s nemovitostí. Americká hypotéka striktně vyžaduje ručení nemovitostí, což v praxi znamená zápis zástavního práva do katastru nemovitostí. Než se rozhodnete pro americkou hypotéku vězte, že se zavazujete k tomu, že v případě nesplácení půjčky můžete přijít o střechu nad hlavou.

Bez doložení příjmu je půjčka složitější

Získat půjčku bez doložení příjmu je u většiny poskytovatelů půjček mnohem složitější a také podmínky jsou méně výhodné. Lidé bez příjmu totiž představují riziko, protože jejich schopnost splácet je velmi omezena a závisí na tom, kdy získají pravidelný příjem. Připravte se na to, že před schválením půjčky bez prokazování příjmu bude poskytovatel posuzovat celkovou bonitu a schopnost splácet.

Doložení jiných příjmů

Ne všichni mají příjmy jen ze zaměstnání. Do vašich příjmů lze také započítat například nájemné z bytu, který pronajímáte, dividendy z akcií, které vlastníte. Umělci mají příjem z autorských práv. V případě že vlastníte zemědělskou půdu, počítá se příjem z pronájmu zemědělskému družstvu. Půjčka bez doložení příjmu je tak mnohem jednodušší.

Vloženo: 6. 9. 2015

Aktualizace: Poskytovatelé půjček jsou podle zákona povinní posuzovat úvěruschopnost žadatelů.© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.