Podmínky pro získání půjčky

Všechny společnosti, které poskytují půjčky, jsou bankovní nebo nebankovní instituce. Je velmi důležité dobře z těchto společností vybírat, jelikož se mezi nimi vyskytují i takové, které nejsou zrovna úplně důvěryhodné. Vždy je nutné splnit podmínky, které jsou u jednotlivých poskytovatelů rozdílné.

Níže uvádíme nejčastější podmínky pro získání půjčky. Před tím než se rozhodnete pro jakoukoliv půjčku si projděte zásady pro půjčování, které vám pomohou orientovat se a doporučí, na co si dát pozor.

Posouzení úvěruschopnosti

Základní kritérium pro poskytnutí půjčky je posouzení toho, zda budete schopni půjčku splácet.

 • Registry

  Mnoho společností tohoto typu nahlíží do takzvaného registru dlužníků. Jestliže na něm figuruje vaše jméno, ve většině případů půjčku nedostanete, protože záznam v registru znamená, že jste v minulosti měli problémy se splácením. Zde je pak důležitá vaše bonita, většinou dostatečný příjem nebo zástava nemovitosti. Nejznámějším registrem je registr Solus. Existují také další bankovní a nebankovní registry, do kterých se zaznamenávají problémy se splácením nejen půjček a úvěrů, ale také neplacení složenek za inkaso, služby či telefon. Půjčka bez registru je pak takový typ půjčky, který je dostupný i přes drobný problém v registru.
 • Věk

  Další podmínkou je věk potenciálního klienta. Každá společnost vyžaduje, aby jejich zákazníci dosáhli plnoletosti. Není- li tedy zájemci o půjčku minimálně 18 let, půjčku nedostane.
 • Příjem

  Většina poskytovatelů se rozhoduje na základě příjmu a jeho velikosti. Nemáte-li prokazatelný a dostatečný příjem, budete muset za půjčku ručit či jinak prokázat svou úvěruschopnost. Vyjimkou jsou malé půjčky do několika tisíc korun, kde se ručení, doložení příjmu ani registry striktně nevyžadují. Posuzuje se celková schopnost dostát svým závazkům.
 • Ručení

  Bonitu vám značně vylepší schopnost ručit. Jestliže žadatel o půjčku nemá zaměstnání a žádá o větší částky, bude potřebovat ručení. Ručení může být nemovitostí, majetkem nebo ručitelem.

Většina společnosti poskytujících tyto půjčky mnohem raději půjčuje lidem, kteří mohou ručit nějakým majetkem. Přece jenom majetek je pro nebankovní úvěrové společnosti ideální zárukou, že klient dostojí svým závazkům. Ručit mohou lidé jak majetkem nemovitým, tak i movitým. Z nemovitého majetku jde nejčastěji o rodinné domy anebo byty a z movitého jsou to osobní automobily.


Vloženo: 6. 9. 2015© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.