Půjčky na směnku

Jedny z rizikovějších typů půjček, které se na našem trhu objevují jsou půjčky na směnku. Jsou dostupnější pro žadatele s nižší bonitou, ale je třeba být opatrný. Obzvláště kdy je člověk bez zaměstnání a ve finanční tísni, je náchylný činit nesprávná rozhodnutí bez prostudování všech možných následků. Projdětes i doporučení finančního rádce. Jakmile se jednou podepíše směnka, je v případě nesplacení zaděláno na problém.Směnka

Směnka je cenný papír a v půjčce na směnku zastává zajišťovací funkci. Když není půjčka řádně splacena, může věřitel směnku uplatnit u soudu, který poměrně rychle a jenoznačně vynese rozsudek, který přikáže dlužníkovi zaplatit. Důslekem může být až rychlá exekuce. Směnka má zákonem stanovené náležitosti, které musí být na každé směnce uvedeny.

Co musí směnka obsahovat:

Název směnka, příkaz zaplatit uvedenou částku, jméno a adresu toho, kdo má zaplatit, místo a datum splacení směnky, datum a místo vystavení směnky, jméno věřitele a podpis výstavce. Tyto náležitosti musí být napsány na čemkoliv. Zajimavostí je, že je směnka je i když je napsaná například na pivním tácku.

Nebankovní půjčky na smenku i od jednotlivců

Půjčky na směnku jsou jedny z mála typů půjček, které poskytují nejen nebankovní společnosti, ale je možné je získat i od soukromých osob. Jedná se o půjčky mezi občany, kteří si mezi sebou stanoví individuálně podmínky půjčky a tu pak zajistí sepsáním směnky.

16.7.2012

Aktualizováno: nový zákon o spotřebitelském úvěru vylučuje použití směnky nebo šeku ke splacení nebo zajištění.© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.