Registr dlužníků

Registrů existuje celá řada. Základní členění je na bankovní a nebankovní. Funkce je primárně evidovat informace o tom, jak splácíte půjčky, či jiné své závazky. Registry existují jako ochrana svých členů před neplatiči a jako zdroj informací k posouzení úvěruschopnosti žadatelů o půjčky. Pozitivní záznam v registru naopak může žadatelům o půjčku pomoci. Pokud jste všechny své půjčky řádně spláceli, jste pro poskytovatele důvěryhodným partnerem. Pokud máte negativním záznam v registru je pro Vás bankovní půjčka a většina ostatních půjček problematická, pak přichází v úvahu posuze půjčka bez registru.

Jak zjistit kde všude dlužíte?

Pokud potřebujete z nějakého důvodu zjistit, kde všude dlužíte, připravte si několik set korun za výpisy z registrů. Mnohdy na Vás bude čekat nemilé překvapení, protože nemusíte mít vůbec povědomí o tom, že dlužíte. Jedná se většinou o nezaplacenou fakturu za mobil, či energii, pokutu, pojištění nebo opožděnou splátku půjčky, či nespacenou půjčku. Dlužit můžete také finančnímu úřadu, sociálce, či zdravotní pojišťovně.

Registr Solus

Zde se převážně evidují informace o problémech se splácením půjček, jako ochranu svých zakládajících členů před neplatiči a prevenci proti předlužování. SOLUS je zájmové sdružení právnických osob. Jedná se o nebankovní registr.

Bankovní registr klientských informací

Jedná se o bankovní registr, který používají banky k stanovení Vaší bonity a úvěruschopnosti před tím, než Vám schválí půjčku.

Pozor na pochybné regisrty

Mlžete se setkat například s registrem CERD (Centrální registr dlužníků České republiky), který není relevantní a většina poskytovatelů půjček jej nebere v potaz a ani mu neposkytuje informace o poskytnutých půjčkách a dlužnících.

Vloženo: 18.4.2016© 2024 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.