Půjčka bez doložení příjmu

Situace, kdy se ocitnete bez peněz může nastat velmi snadno. Pokud jste bez příjmu banka i řada nebankovních společností se k vám obrátí zády. Půjčka bez doložení příjmu vám pomůže překonat období, než si najdete novou práci a budete tak mít možnost zaplatit výdaje, které nepočkají. Půjčka bez doložení příjmu je krátkodobým řešením této nepříjemné situace. Vždy však s ohledem na to, zda budete schopni půjčku splatit.

Bankovní i nebankovní půjčky

Na trhu se pomalu začínají objevovat bankovní půjčky, které nevyžadují doložení příjmu. Například České spořitelně stačí doložit bankovní výpis z účtu. Produkt se nazývá "Půjčka bez papírů" a je možné jej sjednat pouze online.

Většina půjček poskytnutých bez registru a doložení příjmu jsou nebankovní půjčky. Tam je scoring mírnější a půjčky jsou dostupnější. Neznamená to však, že nebankovní společnosti půjčují každému, ze zákona jen těm, kteří jsou úvěruschopni, tj mohou půjčku splácet a nebude jim to činit potíže.
Půjčky bez prokazování

Na trhu nebankovních půjček můžeme nalézt poskytovatele, kteří nevyžadují doložení příjmu a nebudou tak striktně vyžadovat vaši bonitu, jako banky. Je třeba počítat s vyšší úrokovou sazbou, případně poplatkem za půjčku. Ale není to nutnou podmínkou. I velké nebankovní společnosti mají co nabídnout a to za obdobných podmínek jako banky.

Jendou z vyjímek je americká hypotéka, která se řadí k nejvýhodnějším úvěrům vůbec. Má velmi nízkou úrokovou sazbu. Bohužel je dostupná pouze žadatelům s nemovitostí. Americká hypotéka striktně vyžaduje ručení nemovitostí, což v praxi znamená zápis zástavního práva do katastru nemovitostí. Než se rozhodnete pro americkou hypotéku vězte, že se zavazujete k tomu, že v případě nesplácení půjčky můžete přijít o střechu nad hlavou.

Bez doložení příjmu je půjčka složitější

Získat půjčku bez doložení příjmu je u většiny poskytovatelů půjček mnohem složitější a také podmínky jsou méně výhodné. Lidé bez příjmu totiž představují riziko, protože jejich schopnost splácet je velmi omezena a závisí na tom, kdy získají pravidelný příjem. Připravte se na to, že před schválením půjčky bez prokazování příjmu bude poskytovatel posuzovat celkovou bonitu a schopnost splácet.

Doložení jiných příjmů

Ne všichni mají příjmy jen ze zaměstnání. Do vašich příjmů lze také započítat například nájemné z bytu, který pronajímáte, dividendy z akcií, které vlastníte. Umělci mají příjem z autorských práv. V případě že vlastníte zemědělskou půdu, počítá se příjem z pronájmu zemědělskému družstvu. Půjčka bez doložení příjmu je tak mnohem jednodušší.

Vloženo: 6. 9. 2015

Aktualizace: Poskytovatelé půjček jsou podle zákona povinní posuzovat úvěruschopnost žadatelů.© 2017 www.pujckapronezamestnane.cz, SIALINI, spol. s.r.o., všechny práva vyhrazeny.

Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, ČR, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Nejsme zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a půjček. Web obsahuje marketingové prvky finančních společností.